×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
استقبال ۴۲ هزار کارفرما از یارانه دستمزد

استقبال ۴۲ هزار کارفرما از یارانه دستمزد؛ طرح یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه‌های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و به منظور پایداری تولید، حفظ اشتغال و حمایت از بنگاه‌های خصوصی و تعاونی در کشور به اجرا درآمده است.

به گزارش اکوپرشین، شغل اولی‌ها، فارغ‌التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار و همچنین بنگاه‌های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان‌های کم‌برخوردار، جامعه هدف این طرح را تشکیل می‌هند.

طرح یارانه دستمزد ازجمله طرح‌های موثر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال و بازار کار به شمار می‌رود که براساس آن، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی توسط کارفرمایان بالغ‌بر ۳۰ درصد مبلغ دستمزد مصوب شورای عالی کار به شکل یارانه از سوی دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

تازه‌ترین گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد حاکی از آن است که ۴۲ هزار و ۲۱۱ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۸۷ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده‌اند. این نتایج نشان می‌دهد که تعداد متقاضیان یارانه دستمزد نسبت به ماه‌های گذشته افزایش داشته و قراردادهای بیشتری امضا شده و ۶۹۵۸ کارفرما نیز از طرح استقبال کردند.

شرایط بهره‌مندی از مزایای طرح یارانه دستمزد به این نحو است که داوطلبان و جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم تا سقف ۴۵ سال اعلام شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این طرح را با هدف کاهش هزینه‌های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی در بازار کار و حمایت از بنگاه‌های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که و مناطق کم‌برخوردار از اشتغال در اولویت اجرای این طرح قرار دارند.

به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای این طرح موجب تحرک و رونق بازار کار و اشتغال کشور می‌شود.

بنابر اعلام ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان برای بهره‌مندی از مزایای این طرح و دریافت این یارانه می‌توانند به سامانه https://pyd.mcls.‌gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت‌نام کنند.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false