×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تغییر چهره اقتصادی کشور با توسعه حمل و نقل دریایی

تغییر چهره اقتصادی کشور با توسعه حمل و نقل دریایی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «اقتصاد دریامحور» امری نوین، بکر و اشتغال‌آفرین است، گفت: توسعه حمل‌ونقل دریایی می‌تواند چهره اقتصادی کشور را تغییر دهد.

به گزارش اکوپرشین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، رضا تقی‌پور انوری با بیان اینکه بنادر یکی از زیرساخت‌های اصلی و پیشران اقتصاد کشور به شمار می‌روند، اظهار داشت: حرکت بنادر به سمت نسل سوم و چهارم به عنوان یک جاذبه مالی برای فعالان اقتصادی و تجار به شمار می‌روند تا با استفاده از مزیت کاهش مدت زمان انتقال کالا، کاهش هزینه تمام شده و ایمنی بیشتر از حمل‌ونقل دریایی به بهترین شکل استفاده کنند.

وی ادامه داد: اقتصاد دریامحور فرصتی بکر، جدید و اشتغال‌آفرین است و توسعه حمل‌ونقل دریایی، می‌تواند چهره اقتصادی کشور را تغییر دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توسعه اقتصاد دریامحور باید به راهبرد کلان کشور، تبدیل شود، عنوان کرد: نیازمند آمایش سرزمینی هستیم و توسعه امکانات و بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های موجود بنادر شمالی و جنوبی کشور، توسعه روابط با کشورهای همسایه، استفاده از کریدور شمال جنوب و کریدور شرق غرب، استفاده از ظرفیت‌های بی نظیر بندر چابهار به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد همگی از موارد مهمی هستند که باید به آن توجه داشت.

تقی‌پور انوری با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها و خدمات دریایی و بندری در پسکرانه بنادر باید به یک اولویت تبدیل شود، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید در کنار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گیرد و با رایزنی‌های دیپلماتیک از ظرفیت دریایی و بندری کشور به عنوان موتور متحرک اقتصاد کشور استفاده کرد.

وی افزود: توسعه بنادر کشور امری اجتناب ناپذیر است و در عمل باید شاهد ارائه خدمات متنوع در حوزه خدمات دریایی و بندری باشیم؛ نیازی فوری و ضروری برای اقتصاد ایران که با هم افزایی سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی و تمامی ارگان‌های دریایی و بندری دور از دسترس نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمامی ظرفیت‌های دریایی و بندری کشور باید مورد واکاوی قرار گیرد تا بتوان از تمامی پتانسیل‌های اقتصادی وابسته به آن استفاده کرد، گفت: هرچقدر بتوانیم در مسیر رشد و توسعه خدمات دریایی و بندری گام برداریم به طور حتم اقتصاد کشور وضعیت مطلوب‌تری پیدا خواهد کرد و موجب رونق اقتصادی می‌شود.

true
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false