×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اعتبار ۱۰هزارمیلیارد ریالی بانک کشاورزی در حمایت از مکانیزاسیون کشاورزی

اعتبار ۱۰هزارمیلیارد ریالی بانک کشاورزی در حمایت از مکانیزاسیون کشاورزی، بانک کشاورزی با هدف حمایت از توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی، علاوه بر پرداخت بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون، در آبان ماه نسبت به تخصیص ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار جدید، به عنوان مرحله نخست برنامه حمایت از تجهیز و نوسازی ماشین‌ها و ادوات کشاورزی در سال جاری اقدام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اکوپرشین به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، با توجه به اهمیت تجهیز و نوسازی ناوگان ماشین‌های کشاورزی و نقش موثر آن در ارتقای کمی و کیفی تولیدات کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور، پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون جزو اولویت‌های اعتباری بانک کشاورزی است و این تسهیلات، با وجود افزایش سه برابری تسهیلات تکلیفی پرداختی در سال جاری و مشکلات مربوط به توازن منابع و مصارف بانک، از ابتدای سال جاری تا ۲۲ آبان ماه به مبلغ ۶۲۸۸ میلیارد ریال و در قالب ۲۹۰۴ فقره تسهیلات با نرخ ترجیحی ۱۵ درصد به متقاضیان پرداخت شده است .

بر اساس این گزارش، بانک کشاورزی در حمایت از زیربخش مکانیزاسیون کشاورزی و برای تسریع در روند پرداخت این تسهیلات، در مرحله نخست در آبان ماه سال جاری مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار جدید از محل منابع داخلی خود تخصیص داده است که به محض ارائه توزیع استانی اعتبار از سوی وزارت جهاد کشاورزی، برای پرداخت به شعب ابلاغ می‌شود.

این گزارش می افزاید: مراحل بعدی تخصیص اعتبار مکانیزاسیون توسط بانک کشاورزی، با توجه به منابع در اختیار و در ماه‌های آتی انجام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در اجرای سیاست‌های دولت در رابطه با تحقق برنامه‌های بخش کشاورزی و در چارچوب مقررات با هدف افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در کشور پرداخت می‌شود.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false